تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات


*گزارش ايسنا از پيامدهاي تامين آب شهرهاي بزرگ خوزستان از كرخه

  در صورت مقايسه نيازهاي آب از حوزه كرخه و منابع موجود اين رودخانه در خواهيم يافت كه سالانه در اين حوزه با كمبود يك ميليارد و 50 ميليون متر مکعب آب مواجه هستيم.

  به گزارش خبرنگار انرژي و صنعت خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خوزستان - مردم خوزستان از گذشته تا به امروز از مشكلات آب رنج مي بردند. در مقاطع زماني، مردم با مشكل كمبود آب آشاميدني و گاهي با مشكل شوري و كدورت آب شرب دست و پنجه نرم كرده اند. دولتمردان نيز که مسئوليت تامين آب سالم و مناسب را براي مردم برعهده دارند براي غلبه بر مشکل كمي و كيفي آب شرب مردم خوزستان راه حلهاي مختلفي از جمله صرفه جويي و استفاده بهينه از آب، جلوگيري از ورود فاضلاب به رودخانه ها، استفاده از سيستم هاي پيشرفته تصفيه آب و انتقال آب از نقاطي به نقاط ديگر را در خوزستان پي گيري كرده اند.

  بايد توجه داشت که حدود 30 درصد آبهاي جاري كشور در خوزستان جريان دارد. اين موضوع سبب شده بسياري از طرحهاي انتقال آب نيز با نگاه به سرچشمه هاي رودخانه هاي پر آب خوزستان طراحي شود. اما نکته اي مهم در اين رابطه كه همواره موضوع بحث كارشناسان بوده، لزوم اولويت دادن به برخورداري مردم منطقه نزديك به منبع تامين آب نسبت به مناطق دورتر از منبع است. ...

  گزارشی از پیمان رفیعی خبرنگار ایسنا


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : خوزستان ,مردم ,تامين ,رودخانه ,مردم خوزستان ,
  *گزارش ايسنا از پيامدهاي تامين آب شهرهاي بزرگ خوزستان از كرخه

تبلیغات


  Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 25 مرداد 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر